Jeśli szukasz nowych mebli do domu, możesz rozważyć zakup mebli online. Jednak przy wyborze odpowiednich mebli online należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jedną z najważniejszych rzeczy do wyboru jest sposób wykonania materiałów użytych w produkcie. Jeśli proces produkcyjny był mniej zrównoważony, może to prowadzić do większego ryzyka problemów z trwałością w przyszłości. Możesz zobaczyć opinie innych klientów o tym, czy dany produkt jest trwały i wysokiej jakości. Jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy dany zestaw mebli spełni Twoje oczekiwania przy minimalnych reklamacjach.

 

Błędy popełniane przez początkujących przy zakupie mebli online

Internet daje obecnie tak dużo możliwości, że bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie zaspokoić swoje potrzeby praktycznie z każdego tematu. Zakup książek czy sprzętu AGD drogą internetową już nikogo nie dziwi, daje za to możliwość skorzystania z wielu promocji niedostępnych w sklepie internetowym. Niestety doświadczenie w umiejętności wyboru dobrej oferty oraz producenta nabiera się z czasem, co powoduje że zakupiony towar nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Jak zatem nie wpaść w pułapkę dobrych reklam i przemyślanego marketingu firmy?

Błąd 1: Nie sprawdzanie marek mebli, które kupujesz - zazwyczaj poszukujemy modnego kształtu lub koloru idealnie pasującego do naszej przestrzeni. Gdy znajdziemy to, czego szukamy, w radości zapominamy sprawdzić, czy mebel jest wart swojej ceny ,a producent lub marka są godni zaufania. Po zamówieniu mebla możemy się niemiło zaskoczyć kiepską jakością mebla lub opieszałością producenta.

Błąd 2: Kupowanie mebli tylko na podstawie zdjęć - piękne zdjęcia mebla, wyostrzone kolory oraz przedstawienie go w odpowiedniej aranżacji powodują, że wydaje się on większy lub mniejszy, bardziej wygodny lub bardziej elegancki. Warto korzystać ze sklepów internetowych, gdzie mamy możliwość zobaczenia nie tylko zdjęć producenta, ale również klientów. Takie zdjęcia nie mają filtrów, często są robione w złym świetle lub w remontowym nieładzie. Warto na nie spojrzeć, bo bardziej będą odzwierciedlały stan faktyczny.

Błąd 3: Kupowanie czegoś, co nie jest wygodne lub nie pasuje do Twojego stylu życia - tu możemy wyróżnić dwie sytuacje:

  • kupowanie mebla niewygodnego, ale ładnego - choć oczy cieszą się z dopasowania mebli do wnętrza i wszystko ze sobą gra jak na portalach internetowych, to korzystanie z nich jest prawdziwą udręką, kanapa jest zbyt twarda, krzesła bardzo niewygodne a fotel zamiast zdobić, to swoimi gabarytami zagraca przestrzeń

  • kupowanie mebla wygodnego, ale nie pasującego - czyli sytuacja, kiedy mamy świetną kanapę i rewelacyjnie się na niej wypoczywa, ale absolutnie nie pasuje do wnętrza oraz do nas samych. Powoduje to ciągłe zmiany w pomieszczeniu, które ostatecznie są kosztowne i nie przynoszą zamierzonego efektu.

Błąd 4: Kupowanie mebli niepraktycznych - to sytuacja kiedy ponad praktyczność i wygodę stawiamy elegancję i chęć posiadania czegoś innego niż wszyscy, to niestety się nie sprawdza. Biała kanapa, choć na początku piękna, może powodować w domu wiele konfliktów na temat jej użytkowania. Krzesła tapicerowane dla jednych mogą być praktyczne, jednak w domu z malutkimi dziećmi mogą się okazać powodem do ciągłego sprzątania ich i czyszczenia. Witryna, która miała pomieścić wszystkie filiżanki i talerze okazała się za mała, ze zbyt małą ilością półek, wyróżnia się za to wykonaniem i niebanalnym designem.

 

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, kupując meble online

Kupując meble przez Internet, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Do czego wykorzystasz meble? Jakiego rozmiaru i koloru potrzebujesz? Chcesz go kupić w sklepie czy online?

Niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie mebli przez Internet, to: Kupowanie mebli w sklepie może być droższe niż kupowanie przez Internet, ponieważ wiele z tych produktów nie jest dostępnych w dużych ilościach. Kupowanie w sklepie to dobry sposób na uzyskanie produktów wyższej jakości przy niższych kosztach. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz konkretnego rodzaju produktu, który nie jest łatwo dostępny, kupowanie w sklepie jest tańsze niż w sklepie internetowym. Sklepowe karty upominkowe można również wykorzystać w niektórych punktach sprzedaży, aby uzyskać zniżki i dodatkowe oszczędności.