Meble są bardzo ważnym elementem wystroju, ponieważ pomagają przekształcić przestrzeń życiową ze zwykłej w niezwykłą i praktyczną. Wprowadzają światło i ciepło do pomieszczenia, zapewniając Twojej rodzinie poczucie przyjemnego domu. W nowoczesnym wydaniu wnętrz ważne jest aby zainwestować w kilka porządnych i wyróżniających się mebli, które będą pełniły funkcję użytkową i ozdobną, jednocześnie pozostawiając przestrzeń, która jest niezwykle pożądana w dzisiejszych domach. Meble można wykorzystać na wiele sposobów, więc nie powinieneś ograniczać się podczas wyboru tego odpowiedniego modelu.

Salonik

 

Kanapy, narożniki, fotele

To meble, których nigdy nie zabraknie w przestrzeni domu. Są podstawowym elementem wyposażenia dając wygodę i rewelacyjny wygląd. Dobrze dobrana kanapa lub modny ostatnio narożnik w ciekawym kolorze będzie stanowił centrum i właśnie do niego będziemy dobierali resztę mebli. Do kanapy lub narożnika idealnie będzie pasował stylowy fotel w kontrastowym kolorze wraz z podnóżkiem, który może służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia. Meble można udekorować dodatkowymi poduszkami dekoracyjnymi z elementami nawiązującymi do koloru zasłon. Poduszki mogą być proste, jak zwykły lub kolorowy kwadrat, lub tak wyszukane, jak otomana ozdobiona diamentami i cekinami.

Krzesła w jadalni jakie wybrać

Wybór krzeseł do jadalni może być trudny. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o kolor, rozmiar i materiał krzeseł. Na przykład, jeśli szukasz lekkiego krzesła, które jest wystarczająco duże, aby wygodnie pomieścić gości, możesz rozważyć drewno zamiast metalu. Jeżeli zależy ci na praktyczności i łatwości czyszczenia, postaw na tworzywo sztuczne lub obicie skóropodobne. Jeżeli natomiast cenisz sobie luksus i ponadczasową elegancje, postaw na krzesła tapicerowane welurem.

Krzesła mogą stanowić ozdobę samą w sobie, jeżeli odpowiednio je dobierzemy do charakteru wnętrza. Mogą być charakterystycznym elementem całej części dziennej domu, szczególnie w projektach, gdzie jadalnia jest połączona z kuchnią i salonem.

Meble do przechowywania

W obecnych trendach stawia się na minimalizm, czyli całkowite przeciwieństwo lat 70, kiedy to w każdym domu na całej długości ściany zalegała ogromna i jednocześnie bardzo pojemna meblościanka. Charakteryzowała się ona dużą ilością szafek, podświetlanym barkiem na alkohol oraz dużą ilością otwartych półek, na których stały świąteczne filiżanki, zdjęcia ale też przedmioty tworzące bałagan. Dziś wyraźnie odchodzi się od tych trendów tworząc meble bez półek. Nawet projekty mebli kuchennych zakładają zamykanie blatów roboczych za ogromnymi drzwiami, co daje wrażenie jednolitej ściany. Dziś eleganckim rozwiązaniem są frezowane fronty mebli na styl angielski lub przeciwieństwo, czyli całkowicie proste, pozbawione widocznych uchwytów fronty nowoczesne będące definicją minimalizmu.