Styl skandynawski definiują proste i naturalne wnętrza o odważnych kolorach. Są zazwyczaj minimalistyczne i mają miękkie tekstury, od jasnych do ciemnych. Styl skandynawski staje się jednym z najpopularniejszych trendów wzorniczych we współczesnym wystroju wnętrz. Kraje skandynawskie znane są z charakterystycznych naturalnych krajobrazów, dlatego skandynawski wystrój wnętrz charakteryzuje się zazwyczaj czystymi liniami, wyrazistymi kolorami i minimalistycznymi dekoracjami.

 

Jak znaleźć inspiracje skandynawskie do wystroju domu

Aby uzyskać skandynawski styl dekoracji w swoim domu, musisz zaczerpnąć z niektórych elementów projektu inspirowanych skandynawskimi elementami. Niektóre z tych elementów zawierają bardziej naturalne i organiczne materiały i tekstury. Istnieje wiele sposobów na włączenie tego trendu do wystroju domu. Oto kilka przykładów wykorzystania skandynawskiego designu w Twoim domu:

  • Minimalizm to podstawa - usuń wszystko, co nie zagraca wnętrza.

  • Postaw na naturalne materiały - surowe drewno, kamień lub cegła to piękny wybór. Wybór skórzanych wykończeń to również dobry pomysł, jeśli mieszkasz w chłodnym klimacie, takim jak Skandynawia.

  • Zadbaj o wygodny i miękki narożnik dla całej rodziny

  • Zadbaj o dobre oświetlenie swoich pomieszczeń - wybór lamp o różnych odcieniach światła pomoże utrzymać dobre oświetlenie i wizualnie interesującą przestrzeń.

  • Używaj chłodnych kolorów - użyj odcieni niebieskiego lub zielonego, aby stworzyć uspokajającą atmosferę w swoim wnętrzu.

  • Stwórz otwarty plan piętra z wysokimi sufitami i jasnym światłem z dużą ilością naturalnego światła

  • Używaj tkanin w jasnych kolorach, takich jak żółty lub niebieski

  • Wyświetlaj grafikę na ścianach, która odzwierciedla styl nordycki

Integrując elementy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego w swoim domu, możesz wprowadzić poczucie przytulności i ciepła. Wyjście poza swoją strefę komfortu pozwoli Ci wprowadzić do swojej przestrzeni nowe elementy wystroju, co z pewnością uczyni ją wyjątkową.

Dekoracje do salonu w stylu skandynawskim

Skandynawski wystrój wnętrz słynie z minimalizmu i czystych linii. Istnieją minimalistyczne elementy akcentujące, takie jak rzeźby, obrazy i wazony, które można wykorzystać do dekoracji pokoju. Paleta kolorów może zawierać stonowane kolory, takie jak kość słoniowa, szarości, brązy i szarości z nutą czerwieni lub błękitu. Te kolory znajdują się pomiędzy skrajnościami pod względem jasności. Tego typu palety są często używane do tworzenia nastroju na obrazach.